START         REZERWUJ NASZE DOMY         CENNIK         OKOLICA         REGULAMIN         O NAS         KONTAKT
OKOLICA
Nasze domy w Pucku oraz we wsi Kamień na Kaszubach położone są w najbliższym sąsiedztwie atrakcyjnych akwenów wodnych - Zatoki Puckiej oraz licznych jezior Pojezierza Kaszubskiego. Noclegi w domach na Kaszubach to doskonała okazja na wypoczynek rodzinny.
 

PUCK I KASZUBY - NASZA OKOLICA

Kaszuby (Kaszëbë lub Kaszëbskô) to region kulturowy, będący integralną częścią Pomorza w północnej Polsce. Zamieszkujący go autochtoniczni Pomorzanie, posługują się regionalnym językiem kaszubskim. Główne powiaty tego regionu to m.in. powiat pucki z pięknym historycznym miastem Puck nad Zatoką Pucką oraz powiat wejherowski, którego część stanowi malownicze Pojezierze Kaszubskie, gdzie położona jest wieś Kamień k. Szemuda, oddalona od Trójmiasta, Gdyni i Gdańska o zaledwie 20 kilometrów. W obu tych miejscowościach znajdują się nasze domy wakacyjne, doskonałe na wypoczynek i pobyty rodzinne.
 
PUCK - PERŁA REGIONU
 
Puck leży na Pomorzu Gdańskim niedaleko ujścia rzeki Płutnicy do Zatoki Puckiej w północno-wschodniej części Kępy Puckiej. Początki miasta sięgają wieku XIII. W połowie XVIII miasto podupadło, lecz w początkach wieku XIX zostało siedzibą powiatu w rejencji gdańskiej (nosiło wówczas nazwę Putzig). W owym czasie w mieście powstały nowe budynki szkolne, szpital, neogotycki ratusz, dom zdrojowy oraz niewielkie molo spacerowe. Wytwarzano tu także słynne na całe Pomorze piwo puckie.
Miasto zapisało się złotymi zgłoskami w historii wieku XX - 10 lutego 1920 odbyły się tu tzw. zaślubiny Polski z morzem z udziałem Hallera. W tym samym roku została w Pucku utworzona została Baza Lotnictwa Morskiego – pierwsza jednostka polskiego lotnictwa morskiego.

 
ATRAKCJE I MIEJSCA WARTE ODWIEDZENIA - PUCK TURYSTYCZNY
 
Ciekawe losy miasta odzwierciedlają jego główne zabytki i atrakcje turystyczne:

KASZUBY DALSZE I BLIŻSZE - WYCIECZKI JEDNODNIOWE
 
Kaszuby to bardzo zróżnicowany geograficznie region, który proponuje odwiedzającym go turystom różnorodne formy spędzania wolnego czasu – od windsurfingu, żeglarstwa, kąpieli wodnych i plażowania (Puck – położony nad jednym z najlepszych w Europie akwenów do uprawiania sportów wodnych - to swoista „stolica” pomorskiego żeglarstwa), po aktywny wypoczynek dla piechurów, rowerzystów, grzybiarzy i wędkarzy (liczne lasy, jeziora i rzeki Pojezierza Kaszubskiego).
Oto kilka przykładowych propozycji na spędzenie udanego wypoczynku w formie jednodniowej wycieczki samochodem z Pucka lub Kamienia:
 
 

 

 Zapraszamy serdecznie przez cały rok na wakacje na Kaszuby.
Apartamenty na Kaszubach. Domy na Kaszubach.